BALIKESİR KARADENİZLİLER DERNEĞİ

Balıkesir Karadenizliler Derneği

Adres:Köklü İşhanı Kat:5 Balıkesir
TELEFON : 0266 243 53 84
Web adresi: http://www.balkarder.tr.cx/
BAŞKAN: YAŞAR ÖZMEN

Derneğimiz Hakkında Kısa Bilgi:
aradenizi baştan sona temsil edecek ve Balıkesir’de tüm Karadenizlileri kucaklayacak bir çatı altında toplayacak derneğimiz 1990 yılında kurulmuştur.

Balıkesir Karadenizliler Derneği 1990 tarihinde Karadenizli İş Adamları tarafından İl Dernekler Müdürlüğü’ne resmi başvurusunu yapmış ve tüzüğünün yayınlanması ile kuruluşunu tamamlamıştır. Akabinde I. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirmiş ve Yeni Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulları ile Üst Kurul Delegelerini seçmiştir.

Dernek yönetim merkezimiz ve lokalimiz Balıkesir Valiliği giriş kapısı karşısında Köklü İş Hanı 5 nci kattadır. Derneğimizin irtibat telefonu 0266 243 53 84 dir.

Lokalimizde yönetim kurulu işlemlerinin yürütüldüğü dernek yönetim bölümü, oyun ve dinlenme salonu ile zengin ve kaliteli mutfağı ile restoran bölümü bulunmaktadır.

Balıkesir ilimizdeki Karadenizlilerin tek çatı altında birleşmeleri, iyi ve kötü günde birbirleri ile irtibatını sağlayacak tek adresimiz Balıkesir Karadenizliler Tanışma ve Dayanışma Derneği ‘ dir.

Derneğimiz Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Kanunları doğrultusunda Ege Bölgesinde yaşayan Karadenizli Akademik Eğitimlilerin Ege ve Karadeniz Bölgesinin, sosyal, kültürel, sanayi ve ticari, tarımsal, turizm, hayvansal, madencilik, iletişim, jeolojik vb. faaliyetlerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak ve bu amaca yönelik bilimsel ve teknolojik çalışmalarda bulunmak,Araştırma ve incelemede bulunmak Amacıyla kurulmuştur.

Hem dernek üyelerimizin sayısı hemde üyelerimizin derneğimize olan ilgisi her geçen gün artmaktadır. Balıkesir ve çevresinde yaşayan tüm Karadenizli hemşerilerimizin derneğimize olan bu ilgisinin devamını bekliyor ve tüm Karadenizlilere hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

Bir Cevap Yazın