BASIN AÇIKLAMASI!!!!!!!!!!

BASIN AÇIKLAMASI

 

İstanbul Büyük Şehir Başkanlığı seçimi ile ilgili İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı sayın Tevfik GÖKSU’nun bir iftar yemeğinde İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan adayı sayın Ekrem İMAMOĞLU’nu ima ederek :”İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini, İmamoğlu’nun da Trabzonlu olduğunu” ima ederek sanki Trabzonlu’ların “PONTUS” hayallerinin peşinde olduğu gibi söylemde bulunması son derece yanlış, yanlış olduğu kadar da seviyesiz bir söylem olmuştur.

 

Ne Karadenizli’ler ne de Trabzonluların PONTUS hayalleri yoktur, olamaz da.

 

Karadenizli ; Karadeniz de Karadenizli gibi, bulunduğu yer de de öz kültürünü kaybetmeden bulunduğu yerin kültürünü yaşayıp, halkı birleştirerek ülkenin çimentosu olmuştur.

Seçim uğruna  Karadenizlileri PONTUS hayalleri peşinde görmek her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bu dönemde talihsiz bir açıklama olup, kabul edilemez.

 

Karadenizli’nin ülkesi de, sevdası da  Türkiye’dir. Ne sayın  Tevfik GÖKSU, ne de başkaları; Karadenizli’nin ne Türkiye sevgisine, ne de Türkiye sevdasına dil uzatamaz.

 

Kamu oyuna saygıyla duyururuz.

 

EKAF Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu