Doğa aşığı Karadenizlilerden Ege’ye 500 fidan

Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu, Ege Orman Vakfı işbirliği ile  Bergama-Kınık-Cumalı ağaçlandırma sahasında  500 fidanlık “Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu Atatürk Korusu” oluşturdu.

 

Düzenlenen fidan dikim törenine Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Aydın Özyar, Genel Başkan Yardımcısı Erol Özcan, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol  ve Federasyon üyeleri katıldı. Yanlarında getirdikleri pankartlar ve çalgı aletleri ile yöneticiler ve üyeler bayram havasında fidan dikimi yaptı.

 

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Bergama-Kınık-Cumalı ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol, ”Ege Orman Vakfı olarak siz değerli sivil toplum kuruluşlarının doğaseverlerin, firmaların katkıları ile ağaçlandırma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu’na da katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Gençol,  Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Aydın Özyar’a günün anısına plaket takdim etti.

 

Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Aydın Özyar: “ Karadenizliler doğaya çok düşkündür. Ağacın, ormanın olmadığı yerde yaşayamaz. Daha önce de Ege Orman Vakfı ile korular oluşturmuştuk.  Atatürk’ün ismini bu koru ile yaşatacak olmamız bize ayrıca mutluluk verdi. Yapılan çalışmalardan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından fidanlar büyük bir coşku ile  toprakla buluşturuldu.