“”BAKANA MEKTUP””

Sayın Ertuğrul GÜNAY, İzmir,04.11.2010
Kültür ve Turizm Bakanı

Sayın Bakanımız;

Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonumuzun (EKAF) düzenlediği 31 Ekim DÜNYA KARADENİZ GÜNÜ kutlamaları etkinliklerimizde ‘’KARADENİZ’ in DÜNÜ,BU GÜNÜ ve YARINI ‘’ konulu konferansımızda konuşmacı olmayı kabul etmeniz, federasyonumuz yönetimi ve bu konferansı duyurumuzdan sonra İzmir’de ki Karadenizli hemşehrilerimizi- Karadenizli bir Bakanımızın gelecek olması nedeniyle-oldukça sevindirmişti.

Konferans davetimizi çok önceden kabul etmeniz doğrultusunda, duyuru afişleri ve pankartları yaptırılıp bir çok yerde duyurulduğu gibi davetiyelerimiz ile de İzmir protokolü ve hemşehrilerimiz konferansa davet edilmiş olmasına rağmen, konferans gününden önceki gün, sizin konferans günü olan 31 EKİM günü saat 14.15 uçağı ile İzmir’e geleceğinizin bildirilmesi üzerine, programımızda değişiklik yaparak saat : 14.00 de başlaması gereken konferansımızı, konuklarımızı bekletmemek için konferans sonunda vermeği planladığımız kokteylimizi öne alıp, siz gelinceye kadar Karadeniz’le ilgili belgesel bir film ile izleyicileri bilgilendirme programını yapmıştık.

Ancak, konferans günü sat 12.00 sıralarında aldığımız bir haber ile İzmir’e rahatsızlığınız nedeni ile gelmeyeceğinizin öğrenilmesi üzerine, bütün uğraşlara rağmen size ulaşamadık Ancak, koruma görevlilerinizden İzmir’e akşam geleceğiniz öğrenilebilinmiş ve 31 EKİM DÜNYA KARADENİZ GÜNÜ kutlamalarımız da konferansımız sizin yokluğunuzda yapılmıştır.

Takdir edersiniz ki bir sivil toplum örgütünün böylesi konferansları düzenlemesi ve gerçekleştirmesi, önemli bir emeği ve maddi kaynağı da gerektirmektedir.

Sayın Bakanımız;

Konferansın başlayacağı saatten iki saat öncesinde-dolaylı yollardan-bizlere rahatsız olduğunuz bildirilmesine rağmen, aynı gün akşamı İzmir’de bir siyasi parti tarafından düzenlenen konsere katılmanız, bizleri fazlasıyla üzmüştür.

Mensup olduğunuz parti teşkilatının konserine katılmanız elbette ki sizin takdirinizdir, Ancak, içimizden biri olarak bir Karadenizli Bakanımızın parti teşkilatını Karadenizlilere üstün tutması, bizi ve İzmir’deki Karadenizlileri üzüp, rencide ettiğini bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla.

EKAF
EGE KARADENİZ DERNEKLERİ FEDERASYONU

“”BAKANA MEKTUP””” için bir yorum

  • Kasım 17, 2010 tarihinde, saat 1:27 am
    Permalink

    KEŞKE DOĞRUYU SÖYLEYEREK GELMESEYDİ. AYNI ŞEHİRDE BAŞKA BİR KONSERE GİTMİŞ OLMASI ÇOK ÜZÜCÜ. SEÇİM ZAMANI HERHALDE ZİYARETLERİNİ ESİRGEMEZLER!!!

Bir Cevap Yazın